Jdi na obsah Jdi na menu

27/07/2017 #MotorkouPoEvropě

27. 7. 2017

Zkušební jízda po ČR byla provedena. (mapa zde

 

Co jsme zjistili? Že situace se musí řešit jakmile nastane, že vůbec nic člověka 100% nepřipraví na nic. Taková jednoduchá pravda, že?

 

Jakmile jsem vyjela z Opavy směr Žďár nad Sázavou, tak mi po prvních pár kilometrech ve Šternberku upadl ten malý čudl, kterým se spínají blinkry, takže jsem rozhazovala rukama a nohama abych provozu naznačila co se děje a že si fakt neužívám jízdu smrti bez směrovek. Problém je, že když motorkář vytáhne ruku, málokteré auto pochopí, že si ji jen neprotahuje. Pokud chci jet doprava, a pustím plyn... tak si vyrazím zuby o řidítka a nebo se rovnou zabiju. No, dojela jsem na pankáče k autobazaru a v mobilu hledala nejbližší servis. Prý pár metrů naproti nemocnice, jenže to je asi 5 odbočení po městě, na hlavní cestě, s milionem potencionálních vrahů. 

 

Nakopla jsem stroj a vyrazila. Auta na mě troubili jako na toho "kreténa motorkáře, který jezdí jako dobytek bez směrovek"... každému jednomu řidiči bych se ráda omluvila, a ubezpečila je, že většina motorkářů fakt má rádo svůj život a nejezdí na sebevraha. 

 

Když jsem se pomalu loučila se životem, našla jsem pneuservis. Za zkoušku nic nedáš, řekla jsem si a šla na férovku přímo za mechaniky, zda by mi s motorkou nevykouzlili zázrak. "Dobrý den, chlapi, potřebuju nějakého šikovného mechanika." jak na povel všichni zahodili klíče a že "Co potřebuju." Po vysvětlení situace jsem si prej rovnou měla zajet motorkou dovnitř a hned se opravovalo. Kluci mi zachránili život! Doslova! Utáhlo se pár šroubků. Nechtěli za to nic, obdrželi lahev bílého rumu ke spokojenosti všech ;)

 

Další ouvej se přihodilo po cestě do Prahy, když jsem bloudila v Modřanech. Zajela jsem špatně a chtěla se otočit na zastávce autobusu. Cesta se svažovala, já tak nějak nedosáhla bezpečně nohou, motorka se překlopila a už ležela na zemi. No, po pár vteřinách na zemi mi z ní začal vytékat benzín. Hodně cool. Člověk zapře všechny instinkty, protože vše co chce udělat je hodně nadávat, vyšilovat a na všechno se vysrat. Ale.. nemůže, není... čas... benzín teče a motorka čouhá do vozovky. Hups...  

 

Robotníci mi na žádost více než ochotně pomohli. Bůh jim žehnej. Sebrali jsme motorku a já si povšimla, že mi chybí kus brzdné páčky, prostě ji teď mám o pár cenťáku kratší.. co nadělám, funguje ale stále. Postavila jsem si motorku na stojan, obešla si ji a zjistila, že nemá žádný škrábanec, když padala, prakticky jsem ji jen pomalu položila. Vše okej. Při startování mě napadlo, že benzín co vytekl by mohl chytit... sama jsem se pak sobě zasmála, evidentně totiž nic nevybuchlo a já žiju, takže.. :D

 

Toliko asi k první jízdě. Přiznejme si to, člověk se musí učit, nic není bez problémů, jenže jde o to odhodlání a sebevědomí, že to člověk dokáže vyřešit. Ono se totiž VŽDY NĚCO PODĚLÁ. Nejde se připravit na vše. 

 

Takže teď v sobotu 29.07.2017 budu vyjíždět na tuto cestu. Nope, netuším jak to celé dopadne. Jo, jsem posraná až za ušima. Ale JO, VÍM ŽE TO nějak zmáknu, jen zatím NEVÍM JAK. 

 

Příprava? 

  • pojištění (ehehehe... vždy se modlím, že ho platím "k ničemu")
  • stan, karoška, spacák
  • mazání na řetěz
  • pár klíčů kdyby mi zase upadl blinkr
  • deník, ke kterému se budu celou dobu modlit
  • zakoupený lístek na trajekt směr Korsika (03.08.17)
  • ...a zbytek se uvidí...

 

Tipy na zastávky po cestě? No klidně sem s nimi :) Krásná místa, něco co stojí 100% za malou zajížďku? :) Cokoli co by mi někdo doporučil vzít sebou? Tedy kromě závěti a Bible :D

 

No a jinak budu informovat a sdílet jaké to je si bez velkých zkušeností vyjet s motorkou. Taky jak na tom prodělám málem i kalhoty, ale hlavně kolik fantastických zážitků nasbírám :)

instagram @keepexplor

facebook PotrefenáKachna

 

A přirozeně i tady na blogu! Který se dá PSÁT Z MOBILU neb lapťop nechávám doma. 

 

#keepexplor #buďmagor #žijazažívej #pokoušejsvéhranice #bojse #jdidotoho #motorka #sebevrah #stojítozato

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář