Jdi na obsah Jdi na menu

01/03/2017 #PenízeBezPráce?!

1. 3. 2017

Prachy prachy prachy :) Takové věčné téma, že?

 

Nedávno jsem napsala článek #KdeBeruPeníze, check that out, a teď se podělím o to, jak jsem za poslední měsíc získala nějaký ten peníz. Jasně že to zase hezky a přehledně rozepíšu hezky kačku po kačce!

 

Na účtu se houpala hezká desítka. Prostě jednička a za ní krásné kulaté čtyři nuly! Z toho moc velkou parádu neuděláš že? Přesto se mi povedlo z toho udělat 18.000,-

 

Magii a kouzla zatím neprovozuji, také punčocha a kulomet mají pro tentokrát pohov. Rozhodla jsem se ale naprosto minimalizovat cokoli, od kupování si věcí pro radost - a že já si umím kupovat, hlavně elektroniku, stolní hry, jízdenky, knihy - ehm no nic... takže cut that out...

 

Také jsem se začala zbavovat všeho možného co doma fakt nepotřebuju! Jo spisovatel suchý chleba má! :) Takže jsem prodala ten suchá chleba a následně svůj tablet (který jsem si kdysi koupila pro radost) prodáno za krásné 3.000,- Přeci jenom jsem ho vůbec nepoužívala a jen se na něj prášilo. Následně jsem objevila další hromadu věcí, jako jsou knihy, které fakt znova číst nebudu - for example 50 shades of grey - 3 díly prodány za 700,- Následně sbírka časopisů Trnky Brnky čítající cca 50 kusů 3.000,- nějaké další knihy po menších částkách od 50 do 150,- Taky se mi povedlo prodat část sbírky Turistických známek za 600,- a 1500,- 

 

Kdo by měl zájem tak bazárek knih mám tady.

Věci všeho druhu včetně puzzle, stolních her a diabolla tady.

Turistické známky mám vypsány tady.

 

Doporučené portály na prodej? Facebook!! Tam je vše zdarma a skupiny jsou dnes už zcela na všechno! Pak taky BAZOS.CZ neb inzerce je tam zdarma.

 

No nic vracím se k pointě. Prostě prodat všechno co mám doma k ničemu! Nebo ne, ještě jinak a lépe, prodat všechno co se nevejde na cesty do příručního zavazadla. Tedy krom postele... tu si doma zatím fakt nechám. Ostatně, jednou se stejně dopracuji jen ke spacáku a karimatce :D takže poletí i ta postel... ale časem :D

 

OK. Z toho teda nějaké peníze káply.

 

Bude to dost na letenku? Eee... ok budu se snažit dál. Takže, ještě mi úspěšně skončil projekt na novou knihu! Z toho káplo 20.000,-

 

To si rozebereme víc, shall we?

 

"Piš knihy, to je easy, jen to prodáš, jsou z toho prachy" blá blá blá. Svět je někdy nádherně naivní místo. Teď budu hodně upřímná, takže čti pozorně. 

 

Korektura a grafika 8.000,-

Vytištění 100 výtisků 13.000,-

 

A to jsou jen ty největší rakety. Hups?! Už teď se to nevyplácí, neb projekt hodil 20.000,- Že jsem to špatně spočítala a měla projekt vypsat na větší částku? No jasně, to bych fakt mohla, teď budu malinko rozhazovat rukama a nohama... možná budu trochu sprostá... sorry...

... dělat knihy je kurva těžká věc, napsat ji je totál easy věc, udělat jí ale marketing, propagaci a dostat ji mezi lidi je téměř unreal! Knihkupectví jsou nacpané k prasknutí všemi možnými autory, hlavně těmi, jež táhnou na jména a jsou překládáni do 150 jazyků. Dostaň se mezi ně? Cink cink? How to do that?

 

Od neznámého autora si nikdo nekoupí knihu za bombu peněz jako třeba za 500,- To jsem jako zase realitska. Takže nastavit cenu se musí dost reálně. Tedy se musí počítat s tím, že první náklad (kor když je menší) bude převážně prodělečný. 

 

Dobře, takže teď škudlím každou grešli. Pokud prodám všechny výtisky, budu obrovsky šťastná. Jenže knihy NEDĚLÁM PRO PRACHY, aspoň ne primárně. 

Člověk by vždy měl hlavně dělat vše srdcem, peníze jsou pak jen vedlejší produkt. Dělat vášní - to má pak ten správný drive. A jasně začátky fakt nejsou easy!

 

Spíš by se tedy článek měl jmenovat PráceBezPeněz! 

 

Tomu jsem se od srdce zasmála, doufám, že ty taky :D není všechno zlato co se třpytí. Dělat něco primárně pro peníze, je dle mého názoru vždy obrovská chyba! 

 

Jen, to moc lidí nepřizná a neřekne. Ty začátky jsou fakt kurevsky těžké. Je to dřina, je to odříkání, je to vztekání se, je to boj. 

 

Ok, teď tedy prodávám knihy, rozprodávám věci, které již nepotřebuji a snažím se nerozhazovat. Takto jsem z ničeho udělala čistých 8 tisíc měsíčně navrch!

 

Všechno jde, když se chce, teď už mám na letenku do UK a pohodlný start there. 

 

Budu neskutečně vděčná, když i pomůžete udělat knize propagaci, když si přečtete ukázku a pomůžete mi ji dostat mezi lidi.

 

Zároveň si u mě lze knihu objednat! 

TIŠTĚNÁ VERZE za 290 korun plus poštovné

EELEKTRONICKÁ VERZE 100 korun (formáty epub, mobi a pdf)

kate.dolezalova@gmail.com nebo na facebooku. Odesílám každý den! Od objednání je u vás kniha zpravidla do 3 dní! :) Ebook ihned :)

 

Do Anglie se jinak chystám během tohoto měsíce, ještě stále čekám na odpověď z nakladatelství FRAGMENT, kterému se ukázka knihy líbila a zažádali o celou knihu! Taky uvidíme, jak to klapne :) 

 

Takže aktuálně 18.000,-  

 

Co jen vymyslím dál? :) Jak to celé dopadne? S knihou? S cestováním? :) To se samozřejmě dozvíš! 

Hoď PALEČÁKA nebo SLEDOVAČKU na můh FB!

 

#prodejto! #prodělávejknihami #dělejvšesrdcem #nebojse #potrefenákachna #pomáhejmesi #jdemedotoho! #live #love #travel 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář