Jdi na obsah Jdi na menu

08/09/2015 #15ProtiSobě

27. 7. 2017

Můžeš lámat stromy, můžeš rozbíjet skály, porážet kde jakého vojáka ale jen Ty sám sobě budeš největším protivníkem. Nejtěžší je porazit sám sebe! Čím zkušenější jsi, čím silnější, tím silnější a zkušenějším je i Tvůj protivník. Vyhrát nad sebou znamená, dokázat se sám se sebou spojit. Být si spojencem nikoli protivníkem.

 

Jak toho lze dosáhnout?

 

Postavit se sám sobě čelem. Podívat se sám sobě do očí a jednou pro vždy si říct, že už si nebudeš stát v cestě, protože máš jen jeden život, jen jednu šanci, proč tedy sám sobě škodit? Proč se prát a ničit se? To je přeci tak absurdní, jako chtít postavit věž z domina co možná nejvyšší, ale vždy si ji sám sobě shodit.

 

Zlámej všechna pouta a rozbij všechna přesvědčení, že na něco nemáš! Máš na všechno. Bude to bolet, bude to dřina, bude to něco stát, ale hlavně to bude za něco stát! Pamatuj, že nic Ti nestojí v cestě víc, než Ty sám.

 

Uhni si z cesty. Prostě uhni sám sobě. Dej sám sobě křídla a svobodu. Máš na to, dokážeš to. Udělej to!

 

Totiž pokud už si všechno porazil, tak zbývá jen ten poslední soupeř - Ty sám. Vyzvi se na souboj, vyhraj - uzavři mír a konečně žij, žij naplno.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář