Jdi na obsah Jdi na menu

23/02/2017 #SGodzilouNaTahu

23. 2. 2017

Zrovna sedím ve vlaku, kam jsem dotáhla tu metrákovou, přežranou, nechutně těžkou Godzilu. Docela problém, když skoro nemá kolečka.

 

Pro jistotu na Hlaváku perón č.4 nefungovali eskalátory! Takže asi Godzila vyskáče nebo co?! Odchytila jsem dva chlapáky, kteří ji ve dvojko vytáhli nahoru. Díky za ně! 

 

Na peróně si mě všiml další pán, a Godzilu mi odtáhl až do vozu č.7. Netuším, čím se živí (pán, co žere Godzila vím moc dobře!!) ale asi jen špenátem jako Pepek Námořník, neb ji táhl jak by byla naložená jen vzudech a pak ji snad jen malíčkem naložil do vagónu. Jako machr, mazec.

 

Já ji následně odvlekla na místo. Ze žaludku jsem ji musela vypumpovat několik obětí aby se vešla mezi sedačky... 

 

Docela se děsím vystupování z vlaku ven.. to bude výzva, včas vše seskládat a naložit aby Svinov neudělal pápá a nedojela jsem až do Bohumína...

 

Jinak lítání po Praze!! Den by měl mít 48h minimálně! 24 mi nějak přestává stačit. 

 

K tomu hlavnímu! 

V tiskárně to bylo naprosto perfektní. Mě už dostala jen ta vůně barvy a knih. To je hodně velký fetiš! Paní mě provedla celou výrobou. Poloautomatická, u každého stroje musí být minimálně jeden člověk. Každá kniha projde několika rukama. Dělají tam jak šitou vazbu, pevné desky, klopy, lamino.. no prostě všechno! Hromady různých papírů, archů, barev, lepidel, strojů a všeho co je k výrobě třeba.

 

Mě v hlavě utkvělo hlavně to, že knihy, které mají nějakou chybu, i když jen malou, se musí LIKVIDOVAT?!? Jako vážně?! Nebohé knihy! Adoptovala bych je hned všechny! V obsahu žádná chyba, jen malinko posunutá nebo pomačkaná obálka! Chudinky.. malé...

 

Netuším, jaké otázky zajímají vás, co byste tak rádi o tiskárně a výrobě věděli, když tak mi hoďte do komentáře a pokud budu vědět, ráda odpovím. Já vám teď prozradím, co zajímalo mě.

 

Prvně PROČ SE TY NEBOHÉ KNIHY musí likvidovat?!

Na to je bohužel jednoduchá odpověď. Knihy podléhají autorským právům a prostě jako vadný kus se nesmí prodat, možná, pokud by s tím autor souhlasil, jenže autor je považuje za vadné, tedy kvůli svému perfekcionismu, je nechce "dát lidem". Nuže, pak se nesmí ani rozdat případným zájemcům. 

Argumentovala jsem tím, že "nepovedené oplatky" v Opavii se taky jako "zlomky" za pár korun mohou prodat. Jenže ty nepodléhají autorským právům.. 

 

Pak mě zajímalo kolik knih tak tiskárna natiskne denně. Vzhledem k tomu že jde o menší výrobu tak prý kolem 1000 ale záleží jaké dostanou zakázky. 

 

Taky, pokud se kniha nepovede a je vadná série... tak musí knihy znova tisknout na náklady tiskárny? ANO, musí.

 

No pak tedy, pokud je nějaký autor šťoural, a vrátí celý náklad, tak ... není to prodělečné? Znova platit celý náklad. NENÍ, no logicky, jinak by to nedělali, prý se to nestalo nikdy, že by někdo vrátil celý náklad, jen tu a tam pár kusů.

 

Pokud se dělá atypický formát knihy, není velký odpad papíru? Pokud se cokoli dělá atypického, je na to autor upozorněn, že by to bylo "lepší nebo levnější" tak či tak. Pokud si na tom autor trvá, udělá se to, jen to autor musí zaplatit, jak jednoduché, ale samozřejmě se snaží vyhovět a nakupují i atypické formáty papírových archů, většinu formátů jsou schopni dopasovat. 

 

Taky mě zajímalo zda ta paní co nás prováděla, má ráda knihy. No tak jistě že má. A zda je super mít možnost číst knihy, které se možná ani nedostanou normálně do prodeje? Ano, je to super, zněla odpověď, že nachází opravdu krásné kusy.

 

Prostě, exkurze byla parádní. Hlavně šlo vidět, že tiskárna má nádech umění a lásky k řemeslu! Takže POWERPRINT s.r.o. za mě mohu 100% doporučit. 

 

Pokud by vás cokoli ohledně knihy zajímalo, neváhejte pokládat zvídavé otázky, jak jsem řekla, pokud budu vědět, moc ráda odpovím :)

 

Já jdu pomalu přemýšlet nad tím, jak to všechno dostanu z vlaku... a v čas vystoupím.

 

JO A! Abych nezapomněla, více informací o knize (rozesílání, balení, vybalování, bla bla autorské čtení etc) budou na youtube! Pokud chceš být informován tak hoď sledováka nebo palečáka i na můj FB

Díky!

 

#potrefenakachna #godzila #knihy #námořník #nostress #supercestavlakem #godzilavážícítunu 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář