Jdi na obsah Jdi na menu

18/06/2017 #JakNaPenízeNaCesty

18. 6. 2017

3 měsíce. Tak přesně tak dlouho mi trvalo z NULY vyšplhat ke statisícům. Nejsem bankéř, investor, člověk v oblasti IT ale obyčejný smrtelník s maturitou.

No dobře, trochu silná slova - ke sta tisíci - je přesnější. Tedy přesněji, měla jsem na účtu 8.000 když jsem odlétala do UK, z toho jsem ještě koupila letenku (- 1.000) pak vlak (- 800) a taky poplatek za školení (- 1.500), nesmím zapomenout ani na jídlo, co jsem během týdne utratila takže (- 900)

 

Pokud správně počítám tak mi na účtu zůstalo nějakých 4.200 korun. Což jako není úplně dost, kor když vás po školení prostě vykopnou na ulici a řeknou "Ou well ozveme se až ti najdeme job" - velice cool situace, že? 

 

Přirozeně ubytování jsem sehnané neměla, však proč taky, hotel jsem si nemohla dovolit, na hostel se mi moc nechtělo - říkala jsem si že najdu něco zadarmo, nuže jsem si zvesela brouzdala na Couchsurfingu, když mi mobil oznámil příchozí zprávu. Slečna co žije v UK se dožadovala informací, no ano, být milý na lidi se občas velmi vyplácí. Za ochotu, za informace (a za můj osobní šarm? :D) mi nabídla ubytování u sebe. Nebesa mě opět zachránila.

 

Nuže odpočítáme ještě lístek za vlak do Leeds ze Stratfordu (- 1.200) a jsme na krásných 3.000 aneb má výchozí pozice.

 

Takže logicky si v situaci kdy počítáš každého floka. V pondělí 17.4. (Velikonoční pondělí) nikdo nepracoval, takže další den okusuješ nábytek neb jídlo je drahý luxus. V úterý 18.4. si přilepený očima, ušima, rukama i nohama na telefonu a modlíš se za práci. Vskutku! Milý hlas mi oznámil že 19.4. mám placement.

 

19.04. - 02.07. 

Opět zkusím něco málo napočítat ale 73 dní by měl být výsledek. Tedy přesně tolik dní od 3.000 a okusování nábytku k aktuálnímu stavu který hlásí 120.000. Jasně, hlásit nahlas kolik "mám v kapse" není nejchytřejší, ale pokud se chceme reálně bavit o tom, že něco jde, výsledky hovoří za vše. 

 

Nuže, jak jsem se k této sumě dostala? A že to může prakticky udělat každý? Ano, může.  

 

Jak jsem již napsala zde (detailní popis toho co dělám) tak pečovatel může být prakticky každý. Hlavní, opravdu hlavní výhoda je, že z vlastní kapsy neutrácím za celou dobu práce ani korunu. Vše šetřím a pak můžu vyrazit jako raketa! Taky další obrovský bonus je prakticky nulový požadavek na přijetí do práce (více ve zmíněném článku) a to nejlepší je plánování si volného času! 

 

Teď si beru 3 měsíce off na léto a chystám se vyrazit po Evropě na motorce, kterou zatím nevlastním, ale opět to nějak vymyslím, že? ;)

 

Na otázky, zda mi z práce hrabe? Jestli se to dá vydržet? 24/7 téměř tři měsíce v kuse? No má odpověď je, že se to vydržet dá. Ale ano, hrabe mi, teda jen trošičku :D 

 

Beru to s humorem, to je jediný způsob, který se mi osvědčil.

 

Zatnout zuby a zasmát se tomu!

 

Každý den je výzva, třeba když vám pes cupuje pytle na kusy a trousí polystyren všude po bytě, nebo (buďme upřímní) když chcete babču zabít, protože vám nedá pokoj (jenže to je součást práce), je vyčerpávající být v pozoru 24/7 a muset přiběhnout kdykoli to po vás druhý chce. Ale stojí to za to. Prvně proto, že svou práci mám doopravdy ráda a taky proto, že mi dovoluje cestovat po světě jak se mi zlíbí!

 

"Ale Kate, Kate počkej, řekla si že nám řekneš jak na to a jak dostat tisíce na účet." Vím, že tohle se špatně poslouchá, ale peníze na účet nepřistávají jako letadla ve Frankfurtu. Vyžaduje to dřinu.

 

Každý může makat a naučit se anglicky

Každý může vydělat a našetřit 10.000 to start with

Každý může koupit letenku, vyzvat na souboj sám sebe a zvládnout job (ano i s tím nechutným strachem "co když to nevyjde a budu s holou prdelí v UK a co pak")

Prostě, každý může. 

 

Zda to udělá, je jen na něm. Podrobný postup jak se stát pečovatelem je ZDE. Stejně tak co je k tomu potřeba, podrobnosti náplně práce, etc.

 

"Ale Kate! To bylo easy, už si věděla, do čeho jdeš!"

 

Ok, na tom něco je. Zkusím to vysvětlit. NE NENÍ TO TAK. Jediné co jsem na začátku věděla byl název společnosti Helping Hands, kde sídlí a to je prakticky vše. 

 

Každý jeden klient, každá jedna pracovní pozice je zcela jiná. Nikdy nevím, do čeho jdu! To je jedna věc, takže věřte nebo ne ale jsem stejně vyděšená jako kdokoli jiný. Krve by se ve mě nedořezali, když jedu na nový placement. Jaká byla realita tentokrát? 

 

Sedím ve vlaku, pak čekám na taxi, pak zvoním u dveří. Kdo je za nima nemám nejmenší tušení. Zvoním poprvé - nic. Podruhé - nic, jen tam vztekle štěká pes. "No Kate, asi tě nechcou" takže jsem byla celá připosraná že jsem na špatné adrese, špatné město, nebo špatné datum, čas.. a tak dále. 3x kontroluju a byla jsem správně. Hm.. volám manažerce a ta to přirozeně nebere - poraď si!

 

Takže, vážně, není to easy. Pak když teda babča přijela i s pečovatelkou, pozvou tě dovnitř, vše je nové, nevíš kde co, pokoj, kuchyně, kde najdeš talíř nebo jak náladová je babča. Co všechno bude potřebovat? Jak bude vypadat její den? No musíš se všechno naučit během zhruba 10 minut a pak prostě fungovat.

 

Docela dobrej stress ne? Teda pro mě určitě. Nejhorší část je, když předchozí carerka odjede a zůstaneš v baráku sám. No do prdele... 

 

Takže vážně, námitka, že vím, do čeho jdu není na místě. Nemám totiž nejmenší tušení. A že babčám může vadit kde co, jak uvaříš jídlo, jak uklidíš prach neb ten tučňák na stole byl otočený jinak, nebo jak často vysáváš a jak, kolik používáš toaletního papíru a jiné drobnosti! :D Zní to legračně vím, ale žij v tom! :D Musí se najít kompromis, najít nějaké řešení, a jsem to vždy já kdo musí hledat. Takže.. really? ;)

 

V článku #KdeBeruPeníze jsem psala, že se tento rok chystám do Malajsie, Indie a Číny, to rozhodně platí! Jak přesně to provedu, zatím nemám nejmenší tušení, ale rozhodně to bude letos! Budu názorně demonstrovat v přímém přenosu - jak jinak.

Tedy pokud chceš být u toho a "být upozorněn" tak hoď sledovačku či palečáka na můj FB ou, taky se tam dočteš funny story všeho druhu, aneb proč je nezbytné brát život s humorem.  

 

Teď, jakmile 2.7. odletím do ČR tak pojedu na cestu kolem Evropy na motorce kterou zatím nevlastním :D Nedělám nic normálně. Ale právě proto mě to baví. 

 

Rozpočet by měl tak nějak stačit na pořízení motorky, benzín, výbavu na motorku abych nejela v pyžamu s přilbou na hlavě, pojištění a tak dále. Budu muset hodně věcí ostrouhat - jídlo, ubytování - ale právě to bude výzva!

 

Chceš být u toho? :) Opět vše bude na Facebooku :) Taky jakékoli otázky do komentářů, případně přímo mi na facebook a odpovím osobně.

 

OU!! A!! Na zkrácení dlouhé chvíle ROZDÁVÁM ZDARMA mou humornou knihu. Přímo ZDE! Budu obrovsky ráda, když do ní zapíchnete nos a hodíte mi feedback. 

Komentáře a hodnocení na Databázi

 

A nezapomeň ŽIVOT JE JÍZDA! Zvedni ruce a pořádně si ji užij.

 

#love #live #travel #PotrefenaKachna

 

PS: A ano, peníze jsem si vydělala za 73 dní bez dna volna práce v kuse jako pečovatelka - žádný příjem bokem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Paul - Drina za 70 na hodinu???

18. 6. 2017 23:34

Nazdar Kate pises ze makas 24 hodin dene kdyz tak pocitam makala si za 70 na hodinu. Ok spis jis a tak zejo tak mozna je to lepsi o neco ale stejne no nevim v CR na stavbe uplne nekvalifiko prace jen 12ky dene a to kilo za mesic mas po odecteni nakladu ti za 73 dni zbyde furt vic nez 250. Nebo mam nekde chybu fakt se tenhle job vyplati vic??? Maturita je nutna a da se takova prace sehnat i kdyz umim jen nemcinu??? Chtelo by to zmenu hlavne pres zimu. Dik a uzij si dovo!!!!