Jdi na obsah Jdi na menu

06/12/2016 #ČBDB

6. 12. 2016

Na hostelu Fléda jsem pozdravila spolubydlící "Dobrý večer", dostala jsem odpověď "Dobrý večer", tedy jsem předpokládala, že hovoří česky. Uměli pár frází. Ale dost dobře mě tím zmátli :) Povídali jsme si tedy anglicky, Ital a Portugal, kteří se rozhodli přicestovat do ČR za prací. Zajímaví chlapíci :) Je vždy krásné povídat si s někým z jiné země.

 

No po asi 3h mluvení, jsme se odebrali ke spánku. Já osobně naspala pár hodin. Nejspíš nervozita, nebo fakt, že jsem spala v průchozím pokoji :)

 

Ráno, venku je šílená zima. Jediné, na co dokážu myslet je "Chci zpátky do Mexika". Dobíhám šalinu a parkuji na Svoboďáku v Ugu. Tam naštěstí teplo je. Pročítám si své poznámky, doplňuji je a připisuji nové. Nakonec to dopadá tak, že poznámek je prakticky víc, jak originálního textu, takže to vzdávám, schovávám to do tašky a odcházím na Hlavní nádraží zahodit batoh do bezpečnostní schránky. 

 

Jsou skoro dvě. Postávám před kavárnou a čekám na Vojtu, který mě ubezpečil, že mě "Rozhodně pozná". Chci mu to věřit :) 

 

Skutečně mě poznal. Potřásl mi pravicí a vcházíme do kavárny. Tam nás dost vyšplouchli, měli téměř plno, tedy není nejmenší šance natočit rozhovor tak, aby nás bylo slyšet. Nuže nacházíme alternativu. Jdeme do jiné kavárny. Tady už je to o dost lepší :) 

 

Vojta z tašky vytahuje hromádku knih a z kapes dva telefony. Jedním nás bude natáčet a druhý použije jako diktafon. Kniha na knihu, vytváří komínek a na to o svíčku opírá první telefon. Je prostě třeba si vždy nějak poradit. Spouští natáčení a pak nastavuje diktafon. Hotovo, můžeme začít. Zde je seznam otázek:

 

  1. Jak jste se dostala ke psaní?
  2. Kdy vzešel nápad, napsat svojí knihu? Byl to cíl, nebo se to vyjasnilo až po tom, co jste něco málo napsala?
  3. Máte za sebou dvě knihy - Nalezení ve ztracenu a Jednoduše složité, jak jste vůbec našla nakladatele, který by byl ochoten vaše autobiografická díla publikovat. Bylo to těžké?
  4. Jsou tyto knihy pouze o vašich myšlenkách, tedy čistě autobiografické? Nebo v nich lze nalézt i nějaké fiktivní části?
  5. Zároveň máte sepsanou i třetí knihu. V té jste zabředla do humoristických vod. Zároveň však bude nějakou chvíli trvat, než si ji budou moci přečíst, neboť na její vydání vybíráte peníze, že?
  6. Vlastníte dva blogy - myideas.cz a blogzmobilu.cz - první je jako vaše dvě knihy plný myšlenek a pocitů. Druhý je cestovatelský. Jak moc ráda cestujete?
  7. Kde jste již všude byla?
  8. Jak se člověk dostane k tomu, že si řekne "jdu cestovat" a vydat se na svou vlastní pěst do zahraničí?
  9. Nepřemýšlela jste, že v budoucnu spíše vydáte nějaký cestopis?
  10. Co vůbec plánujete do budoucna, kde se vidíte?

 

Na všechny tyto otázky a pár dalších se Vojta postupně zeptal. Taky se mu obrovsky líbily moje poznámky, které přesahují původní text. :)

 

Nervozita ze mě neopadla po celou dobu našeho rozhovoru. Když je pro mě něco důležité, prostě mě to znervózňuje :) Vojta je ale úžasný člověk, který působí uklidňujícím dojmem, takže se to tak nějak vyrovnalo a já byla schopná fungovat :) Taky má spoustu nápadů a hromady myšlenek. Je to taková ta naspeedovaná myš, která dělá milion věcí a připadá jí, že nedělá nic :) Má blog, točí videa, načítá knihy, studuje, pracuje a to je jen malý výčet.

 

Celkově musím říct, že zkušenost k nezaplacení. Můj úplně první rozhovor vůbec a bude vycházet někdy koncem roku na stránkách ČBDBMoje poslední informace zní že: "Kolem 28.12.2016". Tak uvidíme. Každopádně vás budu informovat :)

 

#rozhovor #CBDB #Brno 

 

Náhledy fotografií ze složky #CBDB

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář